Podstawy cieniowania cz.1
Informacje
Odtworzenia: 67354
Czas trwania: 31m 59s
Opinia na temat naprawy: 1559
Ilość reakcji: 156
Opis:
Witajcie, w dzisiejszym odcinku kilka podstawowych wskazówek na temat lakierowania elementu częściowo naprawianego wraz z cieniowaniem, bazą konwencjonalną. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak nie narobić "chmur" "cieni" zostańcie do ...
Komentarze
Podstawy cieniowania cz.1
- PŁYSZCZYK się uszczy bordowy samoch...gdzie ma warsztat??? - Ale kaleczysz to rzemiosło. - Machasz waść jak cepem. - Hej .. Ale lewe tylne drzwi się odcinają - siema majster gdzie Ty mieszkasz bo chciał bym ci auto oddać do lakierowania audi a6c6 - Słucham i mam wrażenie, że nic nie rozumiem. 🤔 - Ok, a jeżeli lakieruje tylko drzwi do kantu to też warto dać podkład z żywicy? Dodam że para dzwi jest w innym kolorze (wymienione z innego auta).Mam dwa pytania :
1. Zmieniam kolor elementów więc będę malował całe drzwi więc czy muszę malować na dwa razy? Wnętrze dzwi a potem poszycie zewnętrzne? Często kiedy lakieruje drzwi powstaje odkurz na wewnetrzych płaszczyznach.
2. Czy żywice mogę klas na podkład akrylowy? - Dobrze gada.... Już subskrybuję - A co z uelastyczniaczem do lakieru zderzaka platikowego? - Jesteś gosć💪szacun - A może i takie? lasercs.pl, warto było.
- Dzięki Wam wiem czemu lakierowanie jest takie kosztowne.
Szkoda, że nie wszyscy mają tak profesjonalne podejście do pracy. Super materiały i czekam na następne.
Wielki szacunek za profesjonalizm, wiedzę i pasję. - Bardzo fajny materiał akurat będę miał robotę z cieniowaniem lakieru 3 warstwowego . Bardzo fajny material ekstra wszystkie porady . Prosil bym o kontakt prywatny - Super filmik,mam kilka pytań :) pierwsze odnośnie wybrania materiału lepszego czy wybrać tło czy tak zwany blender,nie wiem czy dobrze postrzegam fakt iż zaleta tła jest fakt iż dajemy mu czas na odparowanie a w blenderze wtapiamy bazę w mokrą warstwę która po odparowanie nie ma swoich właściwości wydaje mi się że w tym systemie mamy mniej czasu na cieniowanie. Kolejna to wypyłka temat rzeka wielu lakierników bez nabywania informacji kart technicznych danej bazy dokonuje wypyłki i to czasami z bardzo dużym ziarnem co w przypadku srebra ma bardzo negatywne walory estetyczne tutaj byłbym bardzo wdzięczny za Pana fachowa odpowiedź gdyż jest to temat który bardzo mnie interesuje :) :)
Z góry dziękuję za odpowiedź :) - Może się Pan podzielić nazwą tego rozpuszczalnika( obstawiam że to max Mayer )mylę się? - Witam. Mam pytanie, czy pod bazę srebrną wnęki wystarczy zmatować włókniną szarą, czy to wystarczy żeby nie było rys czy polecił byś coś innego? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam - Ten rozpuszczalnik napewno z nobilesa 8-)).Będziesz wielki.Szacun dla zdolnośći i fajny przekaz.Jesteś na szczycie mojej biblioteki,a widziałem już wiele na youtube. - Nowe samochody w złotym są piękne, ale chyba nie ma lakieru co byłby tak paskudny jak złoty po powiedzmy 10 latach.
Ładnie to wyszło Panie kochany. Zrobi się cieplej to wyciągam swoją Spajsetkę i maluję. Pozdrawiam! - Jest pan super to jest profesjonalizm podoba mi się. - Mam pytanie - czy te oba elementy przed nałożeniem rozpuszczalnika cieniującego były matowione? Jeśli tak to jakim papierem? - Witam. A czy żywicy lub rozcieńczalnika do cieniowania nie powinno sie aplikować przed baza? I cieniowanie robić na jeszcze nie wyschniętej żywicy lub rozcieńczalniku? Baza wpadając na mokre "tło" układa się i nie ma wtedy tej ciemnej pręgi.